Psychoterapeuta Sopot 

Psychoterapia, jak sama nazwa wskazuje, to leczenie przy użyciu oddziaływań psychologicznych, polega na regularnych spotkaniach z psychoterapeutą – osobą przygotowaną merytorycznie i psychicznie do jej prowadzenia. Psychoterapia przybiera różne formy – indywidualną, grupową, partnerską czy rodzinną.

Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na wizytę u naszego psychoterapuety już dziś.

Umów się na konsultację psychoterapeutyczną w Centrum Seksuologii, psychoterapii i psychosomatyki w Sopocie dzwoniąc na numer 789 190 192 lub pisząc na adres mailowy rejestracja@centrumseksuologii.pl

Co to jest psychoterapia i na czym ona polega?

Psychoterapia powinna odbywać się w bezpiecznych warunkach, pozwalających na swobodną, poufną rozmowę. Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny. Po spotkaniach konsultacyjnych terapeuta i pacjent ustalają cele terapii, jej zasady i założenia. Od tego czasu kolejne spotkania odbywają się regularnie, zwykle nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Psychoerapeuta nie daje gotowych rozwiązań, a raczej pomaga pacjentowi doprowadzać do ich samodzielnego odnajdywania. Nie należy oczekiwać natychmiastowych zmian – psychoterapia to proces.

 

Jak wygląda sesja psychoterapeutyczna?

To, jak wyglądają sesje terapeutyczne zależy od sposobu pracy terapeuty i wcześniejszych ustaleń z pacjentem. W zależności od nurtu w jakim prowadzona jest terapia, terapeuta może być bardziej lub mniej aktywny, jednak zwykle jego praca polega na odnoszeniu się do treści, z którymi przychodzi pacjent.  Czasami terapeuta daje różnego rodzaju “zadania domowe”, które mają na celu to, by pacjent pracował nad problemami również między sesjami terapeutycznymi.

 

W jakich nurtach prowadzona jest psychoterapia?

Nurtów, w których prowadzona jest psychoterapia, jest wiele – oto najbardziej popularne:

  • nurt psychoanalityczny,
  • nurt psychodynamiczny;
  • nurt poznawczo-behawioralny (CBT);
  • nurt humanistyczno-egzystencjalny (w tym nurt Gestalt);
  • nurt integracyjny (integratywny)
  • nurt Ericksonowski;
  • nurt systemowy (głównie w psychoterapii rodzin oraz psychoterapii par).

 

Terapia Sopot i Trójmiasto – kiedy się udać do naszego Centrum?

Osoby przeżywające trudności emocjonalne, kryzysy życiowe czy napotykające problemy w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego powinny zwrócić się po pomoc do psychoterapeuty. Psychoterapia jest także przestrzenią dla tych osób, którzy pragną poświęcić czas na głębsze poznanie samego siebie oraz na swój osobisty rozwój.

Do psychoterapeuty może również skierować psychiatra – niektóre zaburzenia i choroby psychiczne leczy się za pomocą psychoterapii lub połączeniu farmakoterapii z psychoterapią/

 

Psychoterapeuta w Sopocie

Podstawą naszej pracy jest przekonanie, że każdy zasługuje na dostęp do skutecznej pomocy i wsparcia w bezpiecznej, akceptującej przestrzeni. Dlatego nasz zespół składa się z doświadczonych psychoterapeutów, którzy stosują różnorodne metody terapeutyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i celów każdego pacjenta. Nasze podejście jest holistyczne – skupiamy się na Tobie jako na całości, biorąc pod uwagę zarówno Twoje emocje, myśli, jak i zachowania.

Centrum Seksuologii w Sopocie, znajdujące się przy ulicy Jana Sobieskiego 29, otwiera swoje drzwi dla wszystkich, nie tylko mieszkańców Sopotu, ale i całego Trójmiasta. Aby umówić się na wizytę lub dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc, skontaktuj się z nami pod numerem 789 190 192 lub napisz na adres rejestracja@centrumseksuologii.pl.

 

Specjaliści: Daniel Cysarz, Szymon Kufel, Dominika Rajska, Roksana Galewska-Wajlonis, Paulina Chachuła, Agnieszka Szczygieł, Agnieszka Trawicka, Żaneta Ołtarzewska-Bomba, Aleksandra Plata, Agnieszka Wroczyńska, Anna Pułjan-Laudańska, Magdalena Nowacka, Agata Ernst, Dominika Żebrowska, Artur Gębka, Agnieszka Ćwierz, Katarzyna Lis-Radomska, Anna Szreder, Paulina Łukowicz-Poźniak