Ginekolog Sopot – poradnia ginekologiczna

Zdrowie kobiet jest niezwykle ważne, a wizyty u ginekologa stanowią kluczowy element dbałości o nie. Dlatego zachęcam do skorzystania z usług ginekologa w naszej przychodni, gdzie specjalista pomoże Ci zadbać o Twoje zdrowie intymne i odpowiednio dobrać metody antykoncepcji.

Regularne wizyty u ginekologa pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych i ich skuteczne leczenie, co przekłada się na Twoją komfortową i zdrową przyszłość. Nasza przychodnia oferuje wysokiej jakości usługi medyczne oraz indywidualne podejście do każdej pacjentki, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na wizytę u naszego ginekologa już dziś.

Umów się na konsultację ginekologiczną w Centrum Seksuologii, psychoterapii i psychosomatyki w Sopocie dzwoniąc na numer 789 190 192 lub pisząc na adres mailowy rejestracja@centrumseksuologii.pl

Ginekolog Sopot – cennik

Pierwsza konsultacja ginekologiczna, w tym badanie ginekologiczne 220 zł
Kolejna konsultacja ginekologiczna w tym badanie ginekologiczne 200 zł
badanie ginekologiczne wraz z USG 290 zł
badanie ginekologiczne z USG i Cytologią 330 zł
USG ciąży 200 zł
USG ginekologiczne 150 zł
Konsultacja – opieka nad kobietą w ciąży w tym badanie ginekologiczne i USG 300 zł
Consultation in English +50 zł

Czym zajmuje się ginekologia?

Ginekologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów płciowych kobiet w każdym wieku. Lekarz zajmujący się tą specjalizacją to ginekolog.

Ginekolog poza tym, że zajmuje się rozpoznawaniem, różnicowaniem i leczeniem różnego rodzaju dolegliwości związanych z układem rozrodczym, zajmuje się także prowadzeniem ciąży oraz udzielaniem fachowych porad z zakresu antykoncepcji.

 

Z czym udać się do ginekologa i kiedy powinna odbyć się pierwsza konsultacja ginekologiczna?

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z 2016 r. pierwsza wizyta u ginekologa powinna się odbyć między 12. a 15. rokiem życia, zazwyczaj kiedy kobieta zaczyna miesiączkować. Profilaktycznie warto udawać się na wizytę kontrolną raz na rok.

 

Należy się udać na konsultację ginekologiczną, gdy występują dolegliwości:

 • uciążliwe bóle menstruacyjne;
 • upławy;
 • swędzenie lub pieczenie pochwy/sromu;
 • nieregularne miesiączki;
 • zatrzymanie miesiączki;
 • problemy z zajściem w ciążę;
 • plamienia między miesiączkami;
 • dolegliwości bólowe podczas współżycia;
 • każde inne niepokojące objawy.

 

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Na wizycie lekarz przeprowadza wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia, zażywanych leków i historii chorób. Ginekolog zapyta również o przebieg cyklu miesiączkowego, datę ostatniej miesiączki oraz datę pierwszej miesiączki, współżycie, ciążę i o powód wizyty – czy jest to wizyta profilaktyczna, czy pacjentka cierpi na jakieś dolegliwości. Następnie lekarz prosi o rozebranie się do pasa w dół i zaprasza do badania na fotel ginekologiczny. Może również poprosić o rozebranie się od pasa w górę by wykonać profilaktyczne badanie piersi.

 

Ginekolog Trójmiasto – jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą warto przygotować sobie odpowiedzi na pytania, które może zadać ginekolog (wymienione wyżej). Żeby badanie ginekologiczne było łatwiejsze do wykonania, warto przed wizytą opróżnić pęcherz. 

 

Jakie badania wykonuje ginekolog?

Badania, które wykonuje ginekolog podczas konsultacji to:

 • badanie na fotelu ginekologicznym za pomocą wziernika, który umożliwia zbadanie tarczy i szyjki macicy – podczas tego badania może zostać pobrany materiał do cytologii;
 • USG dopochwowe, dzięki któremu może precyzyjnie ocenić stan narządów rodnych i wychwycić wszelkie nieprawidłowości;
 • badanie dwuręczne – umożliwia sprawdzenie rozmiaru oraz ruchomości macicy i przydatków;
 • kolposkopia – podczas tego badania lekarz obserwuje powierzchnię szyjki macicy, dolną część jej kanału, pochwę i srom;
 • badanie piersi.

 

W razie potrzeby ginekolog może zlecić wykonanie badań laboratoryjnych i obrazowych.

 

Ginekolog – Sopot i Trójmiasto

W Centrum Seksuologii w Sopocie mamy doświadczenie i podejście, które sprawiają, że każda wizyta odbywa się w atmosferze szacunku i zrozumienia. Czy to regularne badanie, czy specyficzny problem zdrowotny – jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Nasz zespół składa się z profesjonalistów, którzy przeprowadzą kompleksowe badanie oraz odpowiedzą na pytania związane z chorobami ginekologicznymi czy ciążą. Znajdziesz nas na ulicy Jana Sobieskiego 29 w Sopocie. Zapraszamy do umówienia wizyty zarówno mieszkanki Sopotu, jak i całego Trójmiasta.

Umów wizytę dzwoniąc na 789 190 192 lub pisząc na rejestracja@centrumseksuologii.pl. Dbaj o siebie z nami.

 

Specjaliści: dr Milena Kabatnik, dr Katarzyna Gross-Kępińska