Centrum Seksuologii i Psychoterapii w Sopocie

 

Zadzwoń: 789 190 192 lub zarejestruj się on-line

SEKSUOLOG

Czym zajmuje się seksuologia?

Seksuologia to interdyscyplinarna dziedzina nauki zajmująca się szeroko pojętą seksualnością człowieka – mieszczą się w niej wszelkie aspekty płciowości człowieka. Do jej zainteresowań należą potrzeby seksualne (a także ich brak oraz różne ich zaburzenia), prawidłowe życie seksualne (w sferze zarówno ciała, jak i psychiki), odczuwane uczucia, relacje człowieka z innym, a także z resztą otaczającego go świata.

 

Kim jest seksuolog?

Specjalista z zakresu seksuologii to seksuolog. Może nim zostać lekarz psychiatra, ginekolog lub urolog, ale również psycholog lub psychoterapeuta. Seksuolog-psychoterapeuta zajmuje się pracą psychoterapeutyczną, również psychoterapią par. Lekarz seksuolog wdraża leczenie farmakologiczne, gdy zaburzenie ma podłoże medyczne. Po postawieniu diagnozy może on skierować pacjenta na odbycie psychoterapii.

 

Kiedy i z czym udać się do seksuologa?

Wskazaniami do wizyty u lekarza seksuologa są m.in.:

  • zaburzenia erekcji (niepełna, zanikająca, brak erekcji);
  • zaburzenia wytrysku (przedwczesny, opóźniony lub brak wytrysku);
  • zaburzenia popędu seksualnego (wzmożony lub obniżony);
  • zaburzenia libido;
  • bolesne stosunki płciowe (dyspareunia);
  • niemożność odbycia stosunku płciowego (pochwica);
  • brak orgazmu (anorgazmia) lub trudności w jego osiągnięciu;
  • uzależnienie od seksu (seksoholizm);
  • brak akceptacji (lub trudności z określeniem) swojej orientacji seksualnej;
  • problemy z określeniem tożsamości płciowej.

 

Seksuolog Trójmiasto – jak wygląda wizyta w naszym Centrum?

Konsultacja seksuologiczna opiera się na zebraniu szczegółowego wywiadu z pacjentem. Tematem rozmowy jest problem, z którym pacjent przychodzi do specjalisty. Oprócz szczegółowych pytań związanych z zaburzeniem, z którym pacjent się zgłasza, seksuolog może zadać również pytania o ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki, przebyte choroby lub o wydarzenia z dzieciństwa. Dzięki temu seksuolog może ustalić podłoże problemów pacjenta. Lekarz seksuolog może również podczas wizyty wykonać badanie fizykalne.

 

Seksuolog w Sopocie

W Centrum Seksuologii w Sopocie przykładamy wielką wagę do zapewnienia dyskretnej, przyjaznej i otwartej atmosfery. Wierzymy, że każdy zasługuje na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie seksualne, i jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci osiągnąć ten cel. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, nasze konsultacje są dostosowane do osobistych potrzeb i oczekiwań.

Znajdujemy się na ulicy Jana Sobieskiego 29 w Sopocie, ale zapraszamy klientów z całego Trójmiasta. Rozumiemy, że zdrowie seksualne jest ważnym aspektem ogólnego dobrostanu, dlatego jesteśmy tutaj, aby wesprzeć Cię w tej ważnej dziedzinie życia.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę lub potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 789 190 192 lub napisz na adres rejestracja@centrumseksuologii.pl.

 

Specjaliści: 

Psychoterapeuci seksuolodzy: Aleksandra Plata, Żaneta Ołtarzewska-Bomba, Agata Ernst, Anna Pułajn-Laudyńska, Paulina Chachuła, Katarzyna Lis-Radomska, Magdalena Nowacka, Daniel Cysarz, Anna Szreder, Agnieszka Szczygieł, Agnieszka Wroczyńska, Roksana Galewska-Wajlonis, Dominika Rajska, Karolina Mikowska, Agnieszka Szczygieł

Lekarze seksuolodzy: Łukasz Muldner-Nieckowski (psychiatra), Katarzyna Gross-Kępińska (ginekolog), Milena Kabatnik (ginekolog), Jędrzej Toczko (urolog), Małgorzata Barska (urolog)