Łukasz Müldner-Nieckowski

Łukasz Müldner-Nieckowski

Łukasz Müldner-Nieckowski to doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra i seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta oraz superwizor, będący członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Jest także Psychoanalitykiem Jungowskim (IM IAAP) oraz członkiem indywidualnym International Association for Analytical Psychology. Pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w latach 2022-2025 i jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej od 2016 roku.

W okresie od 2002 do 2019 roku Łukasz Müldner-Nieckowski pracował klinicznie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W ciągu pierwszych czterech lat pełnił funkcję lekarza rezydenta, a później asystenta i starszego asystenta w Zakładzie Psychoterapii. W ramach swojej pracy zajmował się psychoterapią indywidualną, grupową oraz kwalifikacją do terapii. Od 2016 roku zajmował się również terapią par oraz kwalifikacją do terapii w Poradni Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dorosłych. W latach 2007-2015 był asystentem w Katedrze Psychoterapii, a następnie (2016-2019) adiunktem w Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii UJ CM w Krakowie. Ponadto, prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu psychoanalizy, dialogu terapeutycznego, terapii grupowej oraz leczenia zaburzeń seksualnych. Jest kierownikiem Kursu Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych w Krakowie.

Dr Łukasz Müldner-Nieckowski od 2005 roku prowadzi psychoterapię analityczną, psychodynamiczną lub integracyjną, w zależności od rodzaju problematyki. Specjalizuje się w terapii zaburzeń seksualnych. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami oraz grupami. Pełni funkcję superwizora psychodynamicznego oraz superwizora terapii seksuologicznej, zarówno indywidualnie, jak i w grupach superwizyjnych.

Obecnie, w Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie, Łukasz Müldner-Nieckowski prowadzi konsultacje seksuologiczne, głównie online, superwizję oraz wizyty psychiatryczne.

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • dr n.med., psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, superwizor