Roksana Galewska

Roksana Galewska

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich z zakresu psychologii klinicznej, a także absolwentka podyplomowych studiów z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie uczestniczy w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, które rozpoczęła w roku 2021 i planuje ukończyć w 2025 roku.

W ramach swojej praktyki psychoterapeutyczno-seksuologicznej oferuje wsparcie zarówno dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami.

Od 2019 roku aktywnie współpracuje z Fundacją FOSA, gdzie pracuje jako psycholog i psychoterapeuta, pomagając osobom dorosłym i młodzieży w przezwyciężaniu kryzysów psychicznych, w tym tych związanych z doświadczeniem dyskryminacji. Od 2021 roku zaangażowana jest również w projekt, który współtworzy - "Niebieskie Trampki", w ramach którego prowadzi terapie dla młodzieży w kryzysach suicydalnych, organizuje warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży oraz szkolenia dla rodziców z zakresu kryzysów psychicznych, depresji i zachowań okołosuicydalnych.

Od 2016 roku działa zawodowo jako trenerka, specjalistka ds. antydyskryminacji oraz edukatorka seksualna. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla różnych grup wiekowych, w tym młodzieży, osób dorosłych i seniorów, współpracując zarówno z placówkami oświatowymi, jak i organizacjami pozarządowymi.

W bieżącej pracy w Centrum skupia się na terapii młodzieży i dorosłych, prowadząc zarówno terapie indywidualne, jak i terapie par.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez prace m.in. w:
- Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie (rok 2021)
- Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Miejskiego w Gdyni, Szpitale Pomorskie Sp. Z. o.o (rok 2017)
- Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku (rok 2017)
- Instytucie Rozwoju Psychoseksualnego w Gdyni (rok 2016)
- Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach (rok 2016)

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog