Szymon Kufel

Szymon Kufel

Psycholog, psychoonkolog, psychoterapeuta, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny nr 1022  Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej

Obszar specjalizacji

- terapia indywidualna osób dorosłych

- terapia młodzieży powyżej 15 r.ż.

- terapia osób chorych onkologicznie

- konsultacje osób do zabiegów bariatrycznych

pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej

Ukończył psychologię (specjalność kliniczną) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Szkolenie z zakresu psychoterapii odbył w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej w Sopocie.

Ukończył studia podyplomowe z Psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej pod kierunkiem dr Marii Rogiewicz i studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Odbył szkolenia z: Racjonalnej Terapii  Zachowania pod kierunkiem J.Zapała i A. Dembińska w  Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu. W Polskim Instytucie Eriksonowskim szkolenie - Kierunek życie. Praca z pacjentem z chorobą nowotworową. " Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?" w Fundacji Nagle Sami, Terapii Schematu -Sensica i CBT w pracy z perfekcjonizmem - Poza Schematem. Uzyskał uprawnienia diagnostyczne Skali Inteligencji Stanforda-Bineta 5 oraz badania i interpretacji wyników Kwestionariusza MMPI-2.

Staże: Psychiatryczny Zespól Leczenia Środowiskowego Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego SP ZOZ Warszawa , Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu,  Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów Warszawa, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr J. Bednarza w Świeciu

Od 2009r.  pracuje w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im Wł. Biegańskiego w Grudziądzu;  obecnie w Oddziale Onkologii Klinicznej i  Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej. Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej w ramach Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dorosłych i Poradni Psychologicznej.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • Psychoterapeuta, psychoonkolog