Patrycja Kalinowska

Patrycja Kalinowska

Patrycja Kalinowska jest psychologiem oraz psychoterapeutą.

Ukończyła 5-letnie studia na Uniwersytecie SWPS - kierunek i specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia.
Brała udział w szkoleniu dla specjalistów terapii uzależnień w Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia - w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Praktykę zawodową oraz doświadczenie w kier. uzależnień  zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

Odbyła 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii integracyjnej w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii im. Profesora Jerzego Mellibrudy Instytutu Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie, jest w trakcie procesu certyfikacji.
Do 2020r. współpracowała z Centrum Psychoterapii w Gdańsku, później w Gdyni. Od 2019 roku prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

W trosce o dobro pacjentów oraz jak najwyższą jakość oferowanej  pomocy terapeutycznej dba zarówno o swój rozwój  osobisty jak i zawodowy biorąc udział w szkoleniach i konferencjach, a swoją pracę poddaje superwizji.
To co najbardziej ceni w praktyce psychoterapii to możliwość poszukiwania integracji różnych podejść, korzystanie z dorobku wielu wartościowych kierunków psychoterapii, czerpanie z wiedzy i doświadczeń wielu znanych i cenionych psychoterapeutów.

"Dla mnie każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy, najcenniejsza jest jego subiektywność. Za priorytet uznaję zrozumienie indywidualności problemów, trudności jakich osoba zwracająca się do mnie doświadcza wraz z całym wyjątkowym kontekstem jej sytuacji życiowej oraz potrzeb, oczekiwań, celów jakie pragnie osiągnąć, a co za tym idzie dobranie odpowiednich strategii i ścieżek pomocy.

Relacja terapeutyczna jest fundamentem  współpracy z drugim człowiekiem. Najważniejsze jest dla mnie nawiązanie empatycznego, życzliwego, wspierającego kontaktu. Psychoterapia to proces, który mogę porównać do podróży, w którą wyrusza się, by poradzić sobie z trudnościami, ze swoim cierpieniem, by wprowadzić  zmiany w swoim życiu. W tę podróż wyrusza się jednak już nie samotnie lecz wspólnie z terapeutą w bezpiecznej, pełnej zaufania, wspierającej, akceptującej i życzliwej atmosferze."

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • psycholog, psychoterapeuta