Klaudia Dębowska-Pucyło

Klaudia Dębowska-Pucyło

  • Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim ( ścieżki specjalizacyjne: „Psychologia kliniczna” i „Psychologia dzieci i młodzieży”). Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia w Instytucie Poznawczym.

 

  • Doświadczenie zawodowe zdobywałam na wielu stażach i wolontariatach w trakcie studiów. Przez wiele lat byłam związana z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, gdzie jako psycholog-terapeuta pracowałam Stosowaną Analizą Zachowania z dziećmi ze spektrum autyzmu, prowadziłam zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Trening Umiejętności Społecznych. W 2019 roku rozpoczęłam także pracę w zespole diagnostów. Posiadam też doświadczenie w szkoleniu innych specjalistów z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania.

 

  • Pracuję z dziećmi (od 8 roku życia), młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Terapię poznawczo-behawioralną cenię za naukowo udowodnioną skuteczność, a także nacisk, jaki kładzie na współpracę pomiędzy terapeutą, a pacjentem. Wierzę w budowanie relacji opartej na wzajemnym szacunku, która daje poczucie bezpieczeństwa, zindywidualizowanemu podejściu, co prowadzi do najlepszych efektów. W swojej pracy stoję na stanowisku, że praca z najmłodszymi, to praca systemowa, w której bierze udział rodzic przy wsparciu specjalisty.

 

  • Nieustannie rozwijam swoje kompetencje biorąc udział w szkoleniach i konferencjach, a także poddaje swoją pracę regularnej superwizji.

 

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • psycholog, psychoterapeuta, seksuolog