Julia Milewczyk

Julia Milewczyk

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów zostałam wyróżniona Nagrodą Rektora za aktywną pomoc w trakcie pandemii. Szkolenie specjalizacyjne z położnictwa i ginekologii odbywam w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

W trakcie studiów byłam zaangażowaną działaczką Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, gdzie działałam w Ogólnopolskim Zespole ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych oraz AIDS. W 2018 roku reprezentowałam zespół w trakcie Ogólnoświatowego Zgromadzenia Delegatów IFMSA na Tajwanie. Swoje doświadczenie zdobywałam również w trakcie praktyk zawodowych na Malcie. W roku 2023 ukończyłam kierunek Seksuologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, oddział w Sopocie. Na oddziale zajmuję się pacjentkami ciężarnymi, zarówno w ciążach przebiegających prawidłowo, jak i tych z dodatkowymi schorzeniami. Pracuję również z pacjentkami ze schorzeniami ginekologicznymi i seksuologicznymi.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz European Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology. Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, konferencjach i szkoleniach. Ukończyłam kurs RSU w zakresie ultrasonografii ginekologicznej i położniczej. W swojej pracy skupiam się na pacjentkach z doświadczeniem przemocy seksualnej. Wierzę w pracę w zespole wielospecjalistycznym, aby zapewnić pacjentom holistyczne podejście. W naszej klinice zajmuję się tematami z zakresu seksuologii. Konsultacji
udzielam również w języku angielskim.

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • Ginekolog, seksuolog