Bożena Pietraszczyk-Kędziora

Bożena Pietraszczyk-Kędziora

Bożena Pietraszczyk-Kędziora, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży.

Doświadczenie: 1998-2009 r. asystent w Klinice Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w tym od 2001 r. w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku, od 2009 r. praca w Gdańskim Centrum Zdrowia w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży i Oddziału Dziennego Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży; główny badacz w badaniach klinicznych w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży, od 2018r. także konsultant psychiatra w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku.

Od 2005 r. związana z  Sopockim Ośrodkiem Psychoterapii; ukończyła kurs psychoterapii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (2005), szkolenia w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, psychodynamicznej, systemowej i analitycznej. W psychoterapii stosuje podejście integracyjne eklektyczne. Pracuje pod stałą superwizją. Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzi konsultacje i opiekę psychiatryczną dzieci i młodzieży, psychoterapię indywidualną, konsultacje i terapię rodzinną.

W pracy psychiatry stara się kompleksowo diagnozować i leczyć, dostosowując modele pracy do potrzeb pacjenta, łącząc wieloletnie doświadczenie kliniczne i ambulatoryjne z wiedzą psychoterapeutyczną.

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • dr n. med., psychiatra, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży