Centrum Seksuologii i Psychoterapii w Sopocie

 

Zadzwoń: 789 190 192 lub zarejestruj się on-line
Seksualność dzieci i młodzieży - szkolenie

Seksualność dzieci i młodzieży

 

Podstawowym celem szkolenia będzie wprowadzenie uczestników w tematykę seksualności człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju psychoseksualnego w okresie dziecięcym i nastoletnim. Uczestnictwo w szkoleniu łączy się z możliwością uzyskania punktów edukacyjnych w procesie ubiegania się o certyfikat seksuologa klinicznego. Szkolenie jest akredytowane przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

 

Uczestnik szkolenia:

  • zyska umiejętności i dostęp do narzędzi pomocnych do diagnozy rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży;
  • dowie się czym są normatywne przejawy dziecięcej i młodzieńczej seksualności;
  • nabędzie umiejętności służące do oceny zachowań normatywnych i nienormatywnych w obszarze zdrowia seksualnego u dzieci i młodzieży;
  • nabędzie umiejętności z zakresu planowania i realizowania profilaktyki nadużyć seksualnych;
  • będzie potrafił rozpoznawać sytuacje, które wymagają przeprowadzenia odpowiedniej interwencji wobec niewłaściwych zachowań seksualnych;
  • zyska doświadczenie w jaki sposób rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na tematy powiązane z seksualnością, tak by wspierać ich rozwój i bezpieczeństwo
Szkolenie przeznaczone jest dla studentów i absolwentów kierunków: psychologia, pedagogika, nauczycieli, pracowników socjalnych, wychowawców placówek, fizjoterapeutów i innych pracowników służby zdrowia, oświaty i pomocy społecznej oraz wszystkich osoby zainteresowane tematyką.
 
Szkolenie odbędzie się 23.09.2023 r., w godzinach 09:00-14:00
Czas trwania szkolenia to: 5 godzin
Miejsce szkolenia:
Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie. W przypadku większej ilości zgłoszeń, organizator szkolenia odpowiednio wcześniej poinformuje uczestników o ewentualnej zmianie miejsca spotkania na terenie Trójmiasta.
Zgłoszenia są przyjmowane są do 15.09.2023 r., drogą e-mail, na adres: szkolenia.centrumsopot@gmail.com
W tytule proszę wpisać tytuł szkolenia, wraz z jego datą. Istnieje możliwość wystawienia faktury.
Cena szkolenia: 690 zł

Sylwetka zawodowa prowadzącego szkolenie

Agnieszka Szczygieł

psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka (psychodynamiczno-systemowa), seksuolożka (w procesie certyfikacji klinicznej), Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w pracy klinicznej zorientowane wokół psychoterapii, pracy z traumą i pomocy seksuologicznej. Edukatorka seksualna, wspierająca dzieci i młodzież w ich rozwoju psychoseksualnym oraz współpracująca
w tym zakresie z rodzicami, opiekunami, wychowawcami placówek i rodzinami zastępczymi.
Doświadczona trenerka i wykładowczyni w obszarze seksualności człowieka. Współpracuje z instytucjami sektora publicznego, prywatnego i NGO, od 2012 roku prowadzi autorskie szkolenia w obszarze seksualności człowieka, m.in. szkoląc przyszłych edukatorów seksualnych.
Obecnie prowadzi własną Pracownię  Terapeutyczno-Seksuologiczną w Gdyni (www.pracowniaszczygiel.com) i współpracuje z Centrum Seksuologii i Psychoterapii w Sopocie.