
O transpłciowości i niebinarności w procesie psychoterapii i wsparciu psychologicznym
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy dotyczącej pojęcia płci, transpłciowości oraz zwrócenie uwagi na istotne aspekty pracy psychoterapeutycznej z osobą transpłciową z zachowaniem standardów inkluzywności i w oparciu o najnowsze wytyczne Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Szkolenie będzie umożliwiało wymianę myśli i doświadczeń niezbędnych w pracy z osobami transpłciowymi i niebinarnymi.
Uczestnictwo w szkoleniu łączy się z możliwością uzyskania punktów edukacyjnych w procesie ubiegania się o certyfikat seksuologa klinicznego. Szkolenie jest akredytowane przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Szkolenie stanowi formę doskonalenia zawodowego, w tym przygotowania do uzyskania, bądź odnowienia certyfikatu psychoterapeuty.
Uczestnik szkolenia:
– rozwinie umiejętności z zakresu wspierania osób transpłciowych i niebienarnych;
– pozna sposób przygotowania zaświadczenia do procesu tranzycji;
– zyska doświadczenie i otrzyma narzędzia z zakresu inkluzywnego wspierana osób transpłciowych w pracy pomocowej, psychoterapeutycznej dotyczącej różnych tematów, lecz z uwzględnieniem obszaru tożsamości i codziennych wyzwań z jakimi mierzą się osoby transpłciowe;
– zyska dostęp do bazy kontaktów osób zajmujących się opiniowaniem psychologiczno-seksuologicznym oraz do grup wsparcia dla osób transpłciowych;
– poszerzy wiedzę zakresu seksuologii, uwarunkowań płci, o etapach procesu tranzycji;
– pozna przykłady pracy klinicznej polegającej na wspieraniu osób transpłciowych w wyrażaniu ich tożsamości;
Szkolenie przeznaczone jest dla osób z wykształceniem psychologicznym, pedagogicznym, psychoterapeutycznym (lub w trakcie studiów), pracujących w obszarze pomocowym.
Szkolenie odbędzie się 18.11.2023 r., w godzinach 09:00-19:00
Czas trwania szkolenia to: 10 godzin
Miejsce szkolenia:
Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie. W przypadku większej ilości zgłoszeń, organizator szkolenia odpowiednio wcześniej poinformuje uczestników o ewentualnej zmianie miejsca spotkania na terenie Trójmiasta.
Zgłoszenia są przyjmowane są do 10.11.2023 r., drogą e-mail, na adres: szkolenia.centrumsopot@gmail.com
W tytule proszę wpisać tytuł szkolenia, wraz z jego datą. Istnieje możliwość wystawienia faktury.
Sylwetka zawodowa osób prowadzących szkolenie

Dominika Rajska
certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, psycholożka, seksuolożka w trakcie certyfikacji z Seksuologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, oraz w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnego. Członkini PTS i PTTPB.
Zdobywała wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami transpłciowymi i niebinarnymi podczas sporządzania opinii psychologiczno-seksuologicznych do sądowego uzgodnienia płci oraz podczas prywatnej praktyki psychoterapeutycznej. Posiada doświadczenie w pracy w interwencji kryzysowej, ośrodku leczenia uzależnień, pomocy osobom doświadczającym przemocy, oraz edukacji psychoseksualnej dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty z obszaru seksuologii, tożsamości dla osób pracujących pomocowo.
Ukończyła studia magisterskie z psychologii w UH SWPS w Sopocie, studia podyplomowe z Seksuologii w WUM oraz kursy specjalizacyjne w CMKP WUM w Warszawie. Uczestniczy w konferencjach naukowych oraz szkoleniach, regularnie uczestniczę w superwizjach.