Roksana Galewska-Wajlonis

Roksana Galewska-Wajlonis

Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii klinicznej oraz podyplomowe studia z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie uczestniczy w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal (2021-2025r.).

W ramach własnej praktyki psychoterapeutyczno-seksuologicznej pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, indywidualnie oraz z parami.

Od 2019 roku współpracuje także z Fundacją FOSA, gdzie jako psycholożka i psychoterapeutka wspiera osoby dorosłe i młodzież doświadczające kryzysów psychicznych, również w związku z doświadczeniem dyskryminacji. Od 2021 roku współtworzy projekt Niebieskie Trampki, w ramach którego prowadzi psychoterapię dla młodzieży w kryzysach suicydalnych oraz warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży i szkolenia dla rodziców z zakresu kryzysów psychicznych, depresji i zachowań okołosuicydalnych.

Od 2016 roku pracuje jako trenerka, trenerka antydyskryminacyjna oraz edukatorka seksualna, prowadząc warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów, współpracując z placówkami oświatowymi oraz organizacjami pozarządowymi.

W Centrum pracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, prowadząc psychoterapię indywidualną oraz par dla osób dorosłych.

Doświadczenie praktyczne zdobywała między innymi w:
– Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie (2021)
– Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Miejskiego w Gdyni, Szpitale Pomorskie Sp. Z. o.o (2017)
– Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku (2017)
– Instytucie Rozwoju Psychoseksualnego w Gdyni (2016)
– Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach (2016)

INFORMACJE

  • Specjalności:
  • Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog